Свіжі коментарі

«Загублені руїни Арнаку». Найкраще сімейне євро на тропічному острові.

«Загублені руїни Арнаку» можуть не подобатись тільки шанувальниками «Дюна. Імперіум», бо ці дві ігри постійно порівнюють, адже вони схожі за механіками і були видані майже одночасно. Не грав ні в одну, ні в іншу, але за темою та оформленням Арнак подобається більше. Може помиляюсь, але в Дюні при грі вдвох ще треба грати і за бота, що мені не подобається. І Арнак за виглядом більше підходить під визначення «сімейна гра», хоча правила доволі розлогі і не впевнений, що можна отак взяти і одразу посадити новачка. Дивився нумограй на каналі Beznal72, і правила зайняли там багато часу, тобто вона може і не складна за ігровим процесом,, але не проста за входженням до гри. Що Ви пропустили у огляді, що ця гра є поєднанням колодобудування та міплплейсменту. Якось мимоходом згадали, що в грі є колода карт, а це один з основних елементів гри. Але, в цілом, звіт добрий, гадаю, що він допоможе при виборі тим, хто вагається, купувати чи ні?

Пірати семи морів. Йо-хо-хо і ящик рому.

Гра хороша. В описі неточність, пірат отримує 7 кораблів, а отримати 10 в нього є МОЖЛИВІСТЬ. Правила не складні і досить зрозумілі. Жетон корсара з прапором. Підла штука. Якщо ти корсар якоїсь країни то при нападі на караван цієї країни ти отримуєш чорну мітку, а це -3 бали в кінці гри. Не нападати згідно правил ти не можеш))) отаке. Карти. Важливі всі. І корабел який додає нові, тому що кораблі то тонуть то з вантажем. І губернатор, і капітан і всі-всі-всі. Мабуть найменш активний персонаж аборигенка тому що тобі може не випасти карта порту і ти не зможеш її зіграти. Але якщо випаде то треба її використати бо кожна карта пригод в кінці -1 бал. Правильний вибір карт щоб використати їх бонус і бої на кубах дуже прикольні. Гра не "вистрілила" і її скидали за неймовірною ціною. За ту ціну вона просто діамант.

Пірати семи морів. Йо-хо-хо і ящик рому.

Скажу відверто, вже не очікував, що хтось напише огляд на цю гру! Від українського видавця, з неймовірно красивим оформленням, вона чомусь не стала популярною. Дивно! Маю її в колекції завдяки перемозі у конкурсі, який проводився тоді ще тільки магазином Geekach Games разом з YouTube-каналом Beaver Games, за що їм, велика подяка!!! На жаль, зіграти так і не довелось, тому цей відгук, це враження після прочитання правил. На мою думку, в них забагато нюансів, що роблять її складною, як для сімейки. Так і не до кінця зрозумів всієї задумки із жетонами корсарів різних країн? Властивості персонажів теж якісь неоднозначні, деяких можна і не «турбувати», і ще якісь дрібниці, що не дають можливості прочитавши правила, збагнути, що ж треба робити. Десь хтось писав, що випадковість боїв вбиває гру. Ось тут, 50/50, бо комусь заходять ігри «кинь та посунь», і саме в гри про морських авантюристів це може бути плюсом. Не покидаю надії зіграти, бо чесно, за оформленням та задумом дуже подобається! Ще раз подяка автору за цікавий огляд!

Огляд гри "Лісовий затишок"

Поділюся враженнями. Гра в мене три дні і ми вже зіграли 9 партій. Грали і вдвох, і втрьох, і вчотирьох. Що дуже подобається: максимально неконфліктна, атмосферна, добра, дуже красива і щедра гра! Ця гра - це повний антипод Розенбергських ігор, в яких постійно відчуваєш дику недостачу усього, не встигаєш реалізувати плани, тіко почав якось "вставати на ноги", а вже кінець. У Лісовому затишку і ресурсів повні комори, і нашкодити сусідам практично неможливо (ну хіба що обоє поклали око на одну й ту саму картку, то вже забере її той, хто раніше ходить), і варіантів, як зробити свої ходи багато. Основна механіка - виставлення робочих, але реалізовано все по-доброму, ніхто нікому не заважає і займати локації можуть всі учасники. Наша родина отримала масу задоволення. З мінусів: грається довгенько. Мабуть, найкоротша партія зайняла дві години, а так - десь до трьох. Іноді приходиться довгенько очікувати свого ходу, особливо це відчутно в партії на чьотирьох. Неодмінно потрібен якийсь органайзер для ресурсів, бо це висипання/складання у зіп-пакетики дратує. Одна з моїх заповітних мрій, щоб видавці настільних ігор видавали ігри вже зі зручними органайзерами, щоб підготовка до гри займала мінімальний час. Ну, ще багатенько місця на столі займає. Коли ми грали вчотирьох, був зайнятий весь стіл, і п'ятому просто не було б де притулитися. Через кілька партій ми вже почали для економії місця такі локації, як Гущавина чи Гостьовий будиночок розташовувати на самому ігровому полі, а не зверху, як рекомендують правила. Але вцілому Лісовий затишок залишає по собі такі приємні відчуття, що хочеться грати знову і знову, відкриваючи для себе цікаві стратегії для перемоги та для насолоди процесом!

Ігровий щоденник. Червень 2022.

Я не дивилася нумограї на Розкіш, але думаю, шо зі сторони спостерігати не цікаво. Я випадково купила цю гру на аліекспресі, витративши до 200 грн, і розуміючи, що це китайська підробка, але якщо гра не сподобається, то не дуже жалко витрачених коштів. Але вона нашій родині дуже зайшла, навіть мій чоловік з задоволенням сідає за стіл, коли вирішуємо пограти у Розкіш. Я ще потім на тій же аліщці знайшла і замовила штучні камені необхідних кольорів для атмосферності. Наскільки знаю, у оригінальній версії гри камені зображені на пластикових фішках типу покерних. Що подобається: продумуєш і будуєш стратегію, які камені взяти, як ними найвигідніші найпершим картки купити. І ось цей прорахунок і робота мозку з пошуку найкращого варіанту приносить задоволення. Ну і реіграбельність дуже висока - жодна партія не схожа на попередні. То ж раджу звернути на неї увагу.

Ігровий щоденник. Червень 2022.

Дякую за такий докладний відгук! Шкода, що ніхто з видавців не звертає увагу на Трамбан, ну реально, розумна гра! Хочу написати на неї огляд, якщо буде натхнення, то зроблю. Азул награно вже більше десятка партій, подобається, але не топ. Саграда тільки попала в колекцію на днях і за одну партію думки не скласти, але граючи відчував, що є деяка подібність до Азулу. Але дійсно, Саграда більш комплексна. Про Картахену наші думки повністю співпадають, як то кажуть, на двох, не тій компот! Таке ж відчуття і від дуельних партій в Порт-Рояль. Маю надію зіграти в неї більшим складом. Розкіш не приваблює. Дивився нумограй, виглядає якоюсь одноманітною, постійне перекладання карт. Маю в колекції Ганімед, який більш комплексний за ігроладом та цікавий за оформленням. От думаю, що вдасться на нього присадити народ у перерву. Якщо зіграємо, буде огляд. Каркассонн - це любов, чудова гра, ідеальна для перерви. Поки чекає свого часу. Але раніше з колегами було награно більше десятка партій.

Ігровий щоденник. Червень 2022.

Цікавий огляд! У дві гри з перелічених - Крихитні містечка і Трамвай - не грала і тому нічого не можу сказати, в інші дві - Печворк і Азул - грала, але обидві не справили на мене враження, тож я їх собі не придбала. А ось ще дві в мене є - Острів котів і Картагена. Острів дуже люблю, але він потребує багато місця на столі, довгої розкладки і довгі самі партії, тож для перерви не найкращий варіант. А коли є час, то це дуже приємна сімейна гра! Картагена більше відповідає званню "гри для перерви", але зауважу, що більша кількість гравців робить гру більш азартною і веселою. Які ігри ще можу порадити "для перерви": Порт Ройял - гра на жадібність з мінімумом компонентів, дуже любимо її розкласти у вільну хвилинку. Граничне занурення - у манюсенькій коробочці дуже азартна гра, також на жадібність, весела і швидка. Розкіш - в принципі, про цю гру можна сказати: збираємо ресурси, міняємо на картки, щоб отримати ще більше ресурсів і очок. Але цей процес такий захоплюючий, що неодмінно хочеться зіграти знов і знов. Каркассон - це класика, зазвичай початківцям подобається. В мене лише базова версія гри, вона нескладна, недовга і не дуже багато місця займає. ГрибОк - наче б то дитяча простенька гра, але там є місце для роздумів і прорахунків, вона швидка і в той же час приємна.

Тримаємо вас в курсі найцікавіших та найактуальніших подій світу настільних ігор в Україні.
Розповідаємо про настільні ігри просто, весело та цікаво.