
Сприймайте цю статтю з певною долею іронії.
Ви сіли грати у настолку, де присутні різні токени ресурсів. Перед початком гри ретельно складаєте їх по групам. На початку - все добре: токени доволі зручно брати, але поступово треба їх повертати до загальної купки. І вже всередині партії токени переміщуються та валяються хаотичним нагромадженням, і вже не так комфортно витягати з тієї купи потрібні токени. Що ж робити?
На порятунок приходять вони - органайзери. Частіше за все вони допомагають зберігати компоненти у коробці, але є варіанти, де токени зберігаються у окремих коробочках, які можна прямо із коробки гри поставити на стіл, та на протязі усієї партії використовувати як контейнери для токенів.
Дерев’яні (фанерні) органайзери. Частіше за все - це вироби із фанери, товщиною приблизно 4мм, де усі деталі вірізалися лазерною різкою. Вам лишається лише виколупати усі частинки, та скласти їх за наданою схемою. Хоча інколи, в залежності від якості, доводиться промазувати стики клеєм для більшої надійності. Такі органайзери зручні тим, що ви їх просто виймаєте із коробки гри і одразу ставите на ігровий стіл - і вже можна користуватися. В залежності від матеріалу - може різнитися ціна.
Переваги: витривалість конструкції, приємний вигляд дерева.
Недоліки: вага, може знадобитися промазування клеєм.
Органайзери з Evacore. Якщо ви не хочете збільшувати вагу коробки у півтора рази, то варто придивитися до цих органайзерів, що зроблені із легкого, пружного матеріалу. Візуально - воно виглядає як пінка, яку обклеїли папером. Це піна з пам'яттю, виготовлена з 75% переробленого пластику, яку обрамили ламінованим якісним картоном для додавання жорсткості. Для збірки вам обов’язково знадобиться клей ПВА. На ринку вони представлені, наприклад, фірмою Folded Space. Так само як і фанерні - такі органайзери те тільки допомагають зберігати компоненти, а й комфортніше грати. Для середньостатичних ігор ціна питання - 500+ гривень.
Переваги: значно менша вага.
Недоліки: можна вимазатися клеєм у процесі збірки, можливе побоювання, що вони можуть порватися, зовні менш привабливі.
Деякі гравці хочуть лише покращити сам ігровий процес - упорядковуючи викладені токени ресусри, та при цьому ще й зекономити. Тут в хід йдуть, наприклад різні формочки для випічки. Наприклад, для кексів. Хтось використовує металеві формочки - вони надійні та витривалі, чітко тримають форму. Хтось бере силіконові формочки - різниця в тому - що вони піддаються тимчасовій зміні формі - коли ви лізете пальцями за токенами, а потім повертаються до нормального стану.
Переваги: економія при купівлі необхідних формочек, або можна просто взяти з кухні.
Недоліки: комусь може не подобатися зовнішній вигляд, не дуже зручна форма, для компактного розміщення.
Пластикові органайзери. Різноманітні лотки з кришечками для зберігання карт, токенів, монеток. Мають зручну прямокутну форму. Всередині можуть бути як на 1 комірку - так і на декілька (наприклад, на 2 або 4), що розділені між собою бортиками. Дістали із коробки з грою, поставили на стіл, відкрили кришечку - і можна грати. Проте, якщо така коробочка повністю зайнята токенами - то на початку треба бути акуратним, щоб пальцями не скинути інші токени за межі коробочки.
Переваги: невелика ціна, мала вага, можна купити необхідну кількість та форму.
Недоліки: можлива недостатність об’єму коробочки, обережне відношення до пластику.
Пластикові харчові контейнери або контейнери для різних дрібничок. Так - їх також можна застосувати для збереження компонентів гри. Та ще й кришкою надійно закриваються.
Переваги: можна купити необхідну кількість потрібного розміру.
Недоліки: “зайвий” об’єм через фіксатори кришки, слабка естетика.
Є ще один варіант, який потребує небагато грошей, та ще й являється хендмейд варіантом - коробочки з картону!
Тільки уявіть - ви можете власноруч зробити коробочки потрібного розміру, які будуть компактно розташовані на столі, та ще й зможете, за бажанням, їх розмалювати та класно оформити. Плюс 100500 балів до крутості. За прикладом нижче, ви зможете і собі зробити гарний органайзер для токенів.
Для початку нам знадобиться аркуш білого картону та лінійка з олівцем для розмітки.
Робимо розмітку - в цьому прикладі основа коробочки буде мати розміри 50х50мм, а висота стіночок - 20мм.
Беремо ножиці та ретельни вирізаємо нашу майбутню коробочку. При використанні ножиць будьте обачними - не пораньтеся.
Згинаємо нашу форму по лініям.
Беремо клей ПВА та склеюємо нашу коробочку.
Залишається лише зробити наш органайзер більш привабливим - тут ви може дати волю усій вашій фантазії.
Ось такий органайзер під ресурси - дуже зручний у користуванні.
Пишіть у коментарі - якими органайзерами ви користуєтесь для покращення комфорту гри.
Коментарі (10)
Користуюся органайзерами Folded Space. Легкі, продумані, збірка, як для людини, яка займається моделізмом, проблем не складає). Також маю саморобні коробочки, для яких ідеально підійшов кольоровий гофрокартон з-під усякого комп'ютерного заліза та ноутів.
У більшості випадків користуюсь органайзерами Folded Space. Вони легкі, а ще приносить задоволення їх збирати під гарну музичку. Так само маю органайзери пластикові та органайзери від TowerRex.
Зазвичай Folded Space. Вони прекрасно реалізовують свою назву, заповнюючи ввесь простір коробки, і недають гуляти компонентам. До того ж, як правило, вони вміщують не лише базу, але й допи, звільняючи від надлишку коробок. Що не менш важливо, модульна структура органайзерів в рази скорочує сетап і збирання гри. МДФ органайзери володіють тим самим набором якостей, але вони важчі. До того ж, на мою суб'єктивну думку, нейтральний сірий колір виглядає привабливіше. Я брав дерев'яний під 7 чудес - Дуель, в даному випадку вага не мала великого значення, але в результаті продав і придбав фолдедспесівський, невитримавши запаху паленого МДФ. Але бувають і винятки, до прикладу на 51 штат я не став брати спеціальний органайзер, він видався доволі непрактичним, помітно що підганявся під іншу гру, до того ж не хотілось викидати тематичний картонний інсерт. На допомогу прийшли пластикові з відділу інструментів Епіцентру. Пощастило знайти майже ідеальний за розмірами, до того ж вдалося вмістити токени в капсулах. А взагалі мені як споживачу хотілося б щоб виробники ігор подбали про це питання і забезпечували свої продукти якісними органайзерами, навіть якщо за це доведеться більше платити. І не так як видавці Pax Renaissance чи Tyrants of the Underdark, які в очевидь не чули про протектори і наче на зло урізали комірки для карт (краще б картонку вставили їйбогу, а не це непорозуміння яке одразу йде на смітник), а так як, до прикладу, виробники Екліпсу або Кемету нового видання, а ще краще як у Res Arcana, де враховане місце під подальші доповнення.
Будь ласка, додайте по можливості форматування коментарів. В повідомленні вище зникли абзаци і текст стало важко читати після публікації.
Folded space one love ❤️
До речі, припускаю що найкращими ігронайзерами мали б бути роздруковані на 3д принтерах, але сам я досвіду користування подібними немаю, відповідно і стверджувати не можу
Не полюбляю zip-пакетики, тому користуюся саморобними органайзерами: три з пінокартону (Форпост, Каркассон та Підводні Міста) та один у техніці картонаж (картон + льон) для Пандемія Іберія. Авжеж, перевага саморобного ігронайзера у тому, що всі коробочки ідеального розміру, але, на жаль, якість пінокартону, який я купила, набагато гірша за Folded Space. А картонаж потребує багато часу та матеріалів.
Я люблю органайзери від ФОлден спейс. Але мав не приємний досвід з ними. У мене Пройдисвіти у капсулах. Так от ці капсули дууууууже не зручно розміщувати в органайзері. Я плюнув і закинув усе в зіппакети, по кольорам. І задоволений. У Косі замінив дерев'яних органайзер на ФС - і гра в рази стала легше. Алілуя.
В деяких іграх органайзер просто життєво необхідний, бо така купа компонентів. Хоча сам не маю жодного. ЗІП-локи та й все. Подобаються Фолдед Спейс, класні, але надто дорогі! Автору респект за цікаву тему!
Кілька великих ігор, таких як Клани Каледонії, 7 чудес, Пуерто Ріко у мене в фанерних органайзерах. Зручно, що вони розроблені під коробку і продумано, де що розташовується. Але вага коробок стала величезною. Фолдед Спейс ніколи не брала, бо ціна кусається. Найчастіше використовую харчові контейнери або контейнери для дрібничок - завжди, коли буваю у крамничках придивляюся до них, прикидуючи, чи не підійдуть до якоїсь гри. Ще маю кілька пластикових органайзерів від MEEPLE HOUSE, вони дуже зручні, цупкі і недорогі, але величезний їх недолік - країна виробництва...