
Cosmic Encounter це гра, яка пройшла через роки, вона старіша за більшість ігор, які ви знайєте. Чому? Тому що видана вона була близько років тому і має вже
видання, проте це не заважає їй бути топовою грою
.
Гра розрахована від 3 гравців, але цікаво її грати хоча б від 4, тому що у фазі союзів, треба шукати союзників і якщо гравців більше, то і союзи цікавіші. Тут вам не прийдеться сидіти в своєму планшеті і щось будувати, міняти одне на друге і так далі, в цій грі вам треба активувати свій скіл дипломата на максимум, адже впродовж гри ви будете домовлятися, блефувати і переконувати інших задля власної вигоди.
Тепер давайте по пунктам
1. Красива
У Косміка є свій стиль, тут раса прибульців і всі вони різні, але в одному стилі. Структура планшета персонажа і карт ідеальна, нічого зайвого, вся необхідна інформація розташована на своїх місцях. А пластикові космічні кораблі то любов, вони напівпрозорі і блискучі, їх можна чотко складати один на одного. Всі інші компоненти також гарної якості.
2. Емоційна
Тільки кілька ігор можуть в мене викликати такі емоції. Чи було з вами таке, що ви маєте якийсь секретний план, який принесе вам перемогу і він от-от виконається, але треба переконати суперника зробити якусь дію, або намагатися налаштувати інших суперників один проти одного, або заставити їх думати, що вам треба одне, а насправді інше. Під час такого ви намагаєтеся бути спокійним, виваженим і безтурботним, але по факту тиск вже піднявся, нога нервово підскакує і хочеться засміятися. Саме такі ігри я люблю, там де ти переживаєш за кожен хід, тобто не прораховуєш цифри, а намагаєшся зметикувати, який крок зробити наступним, щоб не підставити себе.
3. Легка в розумінні
Короткі фази, які є на планшетах завжди нагадують гравцям, що йде далі. Хоч фаз і 8, проте всі вони короткі. Одна дія на фазу, десь чуть-чуть більше. Новачки після першого разу хочуть зіграти ще і вже можуть грати на рівні з іншими гравцями. Правила написані якісно, є багато ілюстрацій з поясненнями.
4. Рандомна і реіграбельна
Так, тут є рандом і він відчутний. Якщо тобі не зайшли карти і расова сила прибульця не дозволяє ті карти якось зливати, то бувають ситуації, що треба якось викручуватися. Але ж саме це вимагає від тебе придумувати якісь неймовірно секретні плани, щоб потім в фіналі зробити камбек. Тут рандом з картами трохи контролюється фазою союзів, де можна добирати карти, якщо звісно виграєш, а ще картами переговорів, якщо звісно їх не провалити. А реіграбельність полягає у персонажах. Як на мене то фішка гри. Їх багато, але всі вони цікаві і потрібні. Мені цікаво, як їх створювали, бо кожна расова сила, це дійсно СИЛА. Ти дивишся на одного прибульця і такий: "Ого, він прям крутий", а потім на іншого і такий: "Невже таке можна робити, та це ж імба". Якось так.
5. Блеф, азарт і підсирання (вибачте на слові)
Я просто обожнюю пропонувати переговори і в результаті зіграти карту атаки. Цей момент просто незабутній. Просто коли ви граєте карту атаки проти карти переговорів, то ви зразу перемагаєте, але при цьому суперник у вас забере трохи карт, але це в порівнянні з захопленою колонією і розчарування суперника ніщо. Інколи я пропоную переговори, а суперник чесно відповідає, що немає такої карти і я відповідаю, що в мене також її нема. Було ще таке, що я погрожував скасувати расову силу суперника, якщо той не візьме мене в союз (насправді тоді в мене була та карта, але могло і не бути). Саме оцей азарт, блеф і дипломатія мені подобаються, тоді партії запамятовуються і стають веселими. Але треба бути обережним з гравцями, які ображають, адже приводів для цього буде багато. Але я скажу так, не ображайтеся в іграх, це просто гра, вона створена для того, щоб в неї грати, а виграш це вже бонус.
Плюси
- Красива
- Емоційна
- Легка в розумінні
- Реіграбельна
- Круті персонажі
- Інтенсивна взаємодія
- Має кілька модулів, які можна додавати для варіативності
Мінуси
- Не локалізована!!!
- Відкривається лише від 4 гравців
- Хто не любить рандому, то певно ще він.
Якщо хочете подивитися відео-огляд на цю гру, нижче буде посилання. В якихось наступних відео зніму огляд про доповнення, тому щоб не пропустити, можете підписатися. Якщо вам подобаються мої огляди і пости на тему настільних ігор і ви б хотіли мене підтримати, то маю ще Patreon, де для патронів підготував файні фішечки і можливість виграти настолочку.
YouTube - https://www.youtube.com/channel/UC45MtZ1PSm5BzRwYujS2Hcg
Patreon - https://www.patreon.com/ihorko
Коментарі (3)
Суть гри як у Манчкіні: за допомогою карт, домовленостей, блефу, зрад та хитрощів - перемогти набравши певну кількість очок. Тільки Манчкін набагато дешевше і локалізований.
Порівнювати Манчкін і Космік, як Ланос і Ferrari. І то і друге їздить, але процес кардинально відрізняється.
Назвіть мені гру яка не подібна на Манчкін, я Вам зараз поясню чому гра яку Ви назвете то клон Манчкіна :)
Гарний огляд. Локалізація була б прикольна
Ihorko, я не бачу різниці між іграми. В CosmicEncounter зовеш на допомогу гравців і в Манчкіні також. В CosmicEncounter треба грати картки з руки щоб додати силу для своїх кораблів і в Манчкіні так само для свого рівня+шмотки. В обох іграх можно зраджувати та грати всякі бякі. В обох іграх рандом виходу супротивників/монстрів. В обох іграх можно домовитися задля спільної перемоги. В чому різниця то?
ти нє понімаєш, ето другоє)))))