
Привіт, Україно!
Так вийшло, що я опинився у Словаччині, тож я вирішив скористатися нагодою та почав шукати цікаві ігри, які у нас не купиш (не забув я і підтримати наших видавців, коробочки вже лежать у знайомих), і якось у магазині мені на очі потрапив невеличкий боксик з приємним артом та ім'ям Райнера Кніції. Разом з іншою грою, що стояла поруч (та виявилася дитячим асиметричним варіантом шахів, до речі, кому цікаво, пошукайте Buffalo Chess), я заніс її у свій списочок.
Прийшовши додому, я вирішив дізнатися, що це за звір такий, і чому я ніколи про нього не чув. Зайшовши на BGG, я побачив, що там тільки ~60 відгуків, що мене трохи здивувало, бо гра нова, від іменитого автора, але помітив, що вона друкується тільки одним австрійським видавництвом Piatnik, тож не дивно. Теж не дивно і те, що, у неї немає офіційних англійських правил, тож я дізнавався їх через англійські огляди.
Трошки проаналізувавши ринок настілок у Словаччині, я зрозумів, що: по-перше, тут є проблема з власним продуктом, бо багато ігор є чеськими локалізаціями; а по-друге, купляти ігри у фізичних магазинах сенсу немає, бо в інтернеті вони зазвичай значно дешевші, тож я вирушив на пошуки кращої ціни. Майже одразу я знайшов чудовий сайт mall.sk, де тоді були знижки на настільні ігри до 40-50%, а на більшості ігор приблизно 30%, і, довго не чекаючи, замовив "Між двома замками шаленого короля Людвіга" від Stonemaier Games та оце чудо від Piatnik.
Посилка прийшла одразу після великодніх вихідних, і я одразу пішов її забирати. Відкривши коробку, я побачив, що невеличкий паті-філер набагато товстіший за повноцінну гру, але ще більше мене це здивувало, коли я відкрив саму гру і побачив, що більше половини місця всередині займає повітря. Здавалося б, таке часто буває, але коробка неформатна, і навіщо було робити її такою — мені не зрозуміло.
У коробці я знайшов: 135 величеньких картонних покерних фішок, 14 пластикових діамантів, 7 пар дерев'яних фішок гравців, поле для підрахунку очок та правила. Оформлена гра дуже класно, цей мультяшний мафіозний-казиношний стиль зробили на совість. Приємними виявилися і компоненти — фішки майже випадали з листів, зсуву майже немає, поле товстеньке, а дерев'яні фішки добре профарбовані, і це усе в грі за ~380₴ (а я купив її взагалі за 10€, тобто десь за 320₴). Здивувало мене і те, що другі фішки потрібні лише для того, щоб класти їх біля себе, щоб інші гравці легко розуміли, хто якого кольору — от такий оверпродакшн. Правила звичайні, цікавого в них тільки те, що вони надруковані одразу 4 мовами: німецькою, угорською, чеською та словацькою. Єдиним трошки неприємним моментом стало те, що зверху коробка трохи розслоїлася, але то таке.
Розібравшись із правилами, я зрозумів, що Family Inc. це швидка паті-гра, і її правила пояснюються за декілька хвилин, можна зрозуміти їх навіть просто трохи послідкувавши за грою. За лором ви — члени сім'ї, що зібралась у сімейному ресторані "Тутті-Фрутті", щоб розділити зароблене (яким чином — думайте самі) за гральним столом. Кожний хід гравець має брати фішки з центру столу (вони там усі перевернуті лежать) допоки не зупиниться, або поки не витягне дубль — тоді всі його фішки скидаються і хід закінчується. Якщо дубль випадає у перші 3 спроби, гравець бере діамант, коли їх назбирається 3, він отримує 50 очок. Якщо гравець вчасно зупинився, він забирає усі фішки інших гравців такого ж номіналу, що він витягнув і закінчує свій хід. На початку кожного ходу гравці зараховують очки з фішок, що в них залишилися (5 очок за фішку номіналом 5 і т.д.) та скидають їх. Виграє той, хто перший набере 100 очок. Оце і все.
По факту, це такі собі Пройдисвіти Кведлінбургу на мінімалках, тільки тут ви майже кожний хід будете красти у когось фішки, тож і процес набагато динамічніший та конфліктніший, хоча головний елемент — витягування жетонів відчувається так само. До речі, діаманти тут такі ж, як і рубіни у Пройдисвітах, але менші та прозорі, а не червоні.
Мені Family Inc. сподобалася, це веселий, швидкий та приємний паті-філер, який, до речі, дуже гарно підійде для сімей з дітьми молодшого шкільного віку, бо тут кожний хід треба буде проводити розрахунки типу 63+19=? і т.д. Було б класно, якби хтось в Україні її локалізував, бо ця гра не унікальна, не геніальна, а просто приємна, якісна і точно знайшла би свого гравця.
До речі, цікаво, що з усіх ігор Райнера Кніції в Україні, здається, локалізовано тільки дві частини Schotten Totten, і все, хоча автор дуже талановитий та продуктивний.
Слава Україні! Слава ЗСУ! Мирного неба над головою, і сподіваюся, що скоро повернусь додому!
Коментарі (3)
Мабуть, Кніціа розробив гру саме для цього видавництва, тому так мало відгуків. Його працьовитості можна тільки позаздрити, суцільний конвеєр, але при цьому більшість його ігор доволі якісні. Сподіваюсь, Family Inc. відноситься до їх числа. От чи варто її локалізувати, це питання, бо у того ж Кніціа є з чого вибирати. І погоджусь з автором, що на диво, в Україні його ігри майже не випускали. Знаю тільки Schotten Totten 2, і в планах випуск першої частини. А коробка завелика, бо скоріше всього в Пятника вона є стандартною для більшості ігор. Автору респект за огляд такої рідкої в наших краях гри!
дякую за респект:) так, я теж думаю, що гру він розробив спеціально для видавництва (до речі, це по суті друга редакція його іншої гри, істотно покращена). щодо коробки, я подивився, у них є формати і поменше, тож все таки дивно. стосовно того, що є що локалізовувати від Кніціа, окрім цієї гри, то це безумовно, у нього купа ігор краще цієї, я просто до того, що вона була б не зайвою на нашому ринку, а також це просто моя особиста думка, тому що мені гра сподобалася і хотілося б, щоб про неї дізналось більше людей :)
Чудовий огляд. Гра зацікавила своєю конфліктністю і азартом. Чимось схоже на Порт Рояль з його витягуванням карт до дублів кораблів. Дякую автору за статтю.
Дуже крутий огляд.Гра дуже зацікавила.Потрібно і собі спробувати коробочку дістати)
дякую за підтримку! з грою можу допомогти, тільки невідомо, коли і як зможу відправити, тож звертайтесь, якщо що :)