Султанат чекає на свого султана
Кожен раунд проходить за однаковою схемою:
Ставки на порядок ходу.
Виконання дії.
Очистка, під час якої поповнюється ряд товарів і джинів.
Розпочинається все з аукціону за порядок ходу. В залежності від того, скільки монет ви готові заплатити, ви обираєте місце на спеціальному треку.
Виконання дій, як і в багатьох інших іграх, займає найбільше часу протягом партії. Спочатку ви переміщаєте свій маркер порядку ходу на планшет черговості ставок для наступного раунду. Після цього необхідно обрати будь-який тайл із міплами, забрати їх усіх звідти й розпочати свій хід. Тут ми вас познайомимо з найцікавішою механікою у грі. Річ у тім, що ви будете рухатися від свого стартового тайлу до будь-якого іншого, викладаючи на кожен по дорозі по одному чоловічку. Таким чином їх кількість на всіх територіях буде постійно змінюватися. Важливо, щоби на фінальному тайлі був хоча б один міпл того кольору, який туди прийде останнім. Коли дійдете до цього квадрату, заберіть усіх чоловічків відповідного кольору та перевірте, чи він після цього випадково не став порожнім. Якщо так – вітаємо! Ви тепер стаєте власником цього тайлу, що позначається вашим верблюдом.
А що ж робити із тими міплами, що лишилися у вас у руках? Кожна каста володіє унікальною властивістю, які й допомагають вам заробляти переможні бали.
Кожен візир дає 1 очко + 10 за кожного суперника, у якого візирів менше.
Кожен мудрець дає 2 переможних бали, а також дозволяє купувати й активовувати джинів.
Торговці дозволяють брати товари та рабів із ринку відповідно до кількості міплів.
Будівельники дають монети за кожен синій тайл, що буде розташований біля них.
Вбивці, як нескладно здогадатися, вбивають: або мудреця/візира перед гравцем, або будь-якого міпла на відстані, що дорівнює кількості вбивць. Якщо після такої дії тайл виявився порожнім, він стає вашим.
Й останній етап під час виконання дій – це дія самого тайлу. У вас може бути шанс купити товари на ринку, отримати нового джина, виставити палац або пальму на цей тайл. Як тільки це все буде зроблено, можна передавати хід.
Партія закінчується у двох випадках: хтось виставив свого останнього верблюда або на ігровому полі немає жодного можливого ходу. Хто матиме найбільшу кількість балів, той і перемагає у партії.
Хай допоможуть вам усі П’ять Каст
Бруно Катала створив прекрасну гру, яку хочеться розкладати знову і знову. П’ять Каст (Five Tribes) – одна з тих настілок, які не псуються з кожною новою партією. Тут є величезна кількість елементів, які кожного разу створюють нову партію, не даючи повторюватись. Не дарма гра займає своє місце в топ-100 найкращих. І що дійсно важливо – П’ять Каст (Five Tribes) підходить для будь-якого віку.