«Кінець віків» — нескладна, але доволі глибока карткова стратегія. У цій грі цікаве планування карт та програмування дій. Крім того, що не треба перетасовувати скид, коли вичерпується колода, гравцям також пропонується оригінальна механіка порталів. Заклинання застосовують не відразу, а кладуть в один з відкритих або зміцнених порталів. Підготовлену карту заклинання з порталу гравець розігрує лише на початку свого наступного ходу.
Кінець віків гра. Колодобудівні битви з монстрами
Мета кооперативної настільної гри «Кінець віків» — перемогти монстра до того, як він захопить місто Ґрейвголд чи позбавить сил гравців-магів. Щораунду гравці й монстр виконують ходи у випадковому порядку. У свій хід гравець може активувати заклинання, купувати на ринку додаткові самоцвіти, артефакти й заклинання, зміцнювати портали й застосовувати свої вміння. Кожен з чотирьох монстрів під час свого ходу виконує властиві лише йому дії, тож для перемоги гравцям доведеться щоразу вигадувати нові стратегії.
На початку партії гравці вибирають магів з особливими вміннями, неповторними характеристиками й конфігураціями порталів, а також з різними початковими картами на руках та в колодах. Вони встановлюють 30 очок життя на лічильнику Ґрейвголду. У колоду порядку ходів вони затасовують власні карти порядку ходів і 2 карти монстра. Далі гравці вибирають монстра, готують його колоду та виконують інші вказівки з його планшета. Насамкінець вони утворюють ринок засобів, вибираючи 3 стоси самоцвітів, 2 стоси артефактів і 4 стоси заклинань. У кожному стосі кілька копій однієї карти.
Перебіг гри Aeon’s End
Порядок ходів у грі постійно змінюється. Він визначається колодою порядку ходів. На початку гри й після закінчення ходу кожного гравця або монстра треба взяти карту з колоди порядку ходів, щоб визначити, хто виконає наступний хід. Потім цю карту кладуть на верх скиду карт порядку ходів. Якщо колода порядку ходів вичерпається, треба перетасувати скид й утворити нову колоду.
Хід гравця
Хід гравця складається з таких фаз:
Фаза активації
Гравець може активувати будь-яке з підготовлених заклинань у відкритих порталах. Гравець повинен активувати всі підготовлені заклинання в закритих порталах. Активувавши заклинання, він кладе його карту на верх свого скиду. Більшість активованих заклинань завдають пошкоджень посіпакам і монстру.
Основна фаза
Гравець може виконати ці дії в будь-якому порядку скільки завгодно разів:
Фаза добору
Гравець кладе всі зіграні в цей хід карти самоцвітів й артефактів на верх свого скиду в довільному порядку. Незіграні карти він залишає на руці. Потім він бере карти з верху своєї колоди, поки не матиме 5 карт. Якщо в колоді бракує карт, гравець просто ПЕРЕВЕРТАЄ свій скид, утворюючи нову колоду. Гікач нагадує, що в цій грі заборонено перетасовувати свій скид.
Хід монстра
Основна фаза
Гравці застосовують ефекти всіх карт посіпак і карт сили у грі згідно з порядком появи цих карт (від старіших до новіших). Вони застосовують всі ефекти «ПОСТІЙНО». З кожної карти сили треба прибрати 1 жетон сили. Якщо з карти вилучено останній жетон сили, треба застосувати її ефект, описаний після слів «СИЛА Х», а потім скинути карту.
Фаза добору
Гравці беруть 1 карту з колоди монстра.
Кінець гри
Гра закінчується, коли виконується умова перемоги або поразки.
Гравці перемагають, якщо:
Гравці програють, якщо:
Крім того, у монстра можуть бути особливі умови перемоги, указані на його планшеті.